Zajęcia sportowe dzięki UNICEF

Uczestnicy zajęć „Razem Podnosimy Ciężary”, obecnie ćwiczący z kettlebells po 24 kg i 32 kg, wyciskają sztangę z indywidualnie dobranymi ciężarami. Z kolei zapaśnicy „Dobrego chwytu” „chodzą” z rękami po linach zawieszonych na ziemi. Grają w oryginalną koszykówkę zapaśniczą bez dryblingu. Ruszyły zajęcia, wszystko w ramach współpracy z Katowice i UNICEF.

„Współpraca z UNICEF-em to ważny projekt dla Katowic i katowiczan. Dzięki uzyskanym pieniądzom realizujemy setki potrzebnych inicjatyw – korzystają z nich obywatele Ukrainy, ale też nasi mieszkańcy. Zwiększenie liczby miejsc w żłobkach, dziesiątki projektów miękkich. Otwarcie nowych pracowni szkolnych, czy lekcje łyżwiarstwa – to tylko przykłady z długiej listy działań. Katowiczanie raz po raz udowadniają, że sport mają we krwi, a wspólna aktywność to jeden z najlepszych sposobów na integrację” – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Kurs odbywa się w ramach porozumienia między Katowicami a UNICEF-em. UNICEF wsparł polsko-ukraińską pomoc i działania koordynacyjne w Katowicach kwotą 46 milionów zł z Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci. Ma to zachęcić obywateli Ukrainy do integracji z mieszkańcami Katowic i spędzania tam czasu.