Koncert Karnawałowy w NOSPR w Katowicach

Koncert Karnawałowy Prezydenta Katowic odbył się w sobotni wieczór (4 lutego) w Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia. Mieszkańcy Katowic i metropolii mogli wspólnie usłyszeć niezwykłe dzieła najsłynniejszych i najpopularniejszych kompozytorów, którzy na stałe zagościli w karnawałowym repertuarze. Dla przybyłych na koncert wystąpiła Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia pod dyrekcją Anny Duczmal-Mróz. Na scenie wystąpiła także sopranistka Joanna Moskowicz.

„Muzyka jest większym odkryciem niż cała mądrość i filozofia” mówił Ludwig van Beethoven. Za nami niezwykły Koncert Karnawałowy w Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia. Usłyszeliśmy znane utwory w wykonaniu orkiestry NOSPR wraz z sopranistką Joanną Moskowicz, pod dyrygenturą Anną Duczmal-Mróz.” – mówił prezydent Katowic, Marcin Krupa

Dla gości podczas przerwy czekał pyszny poczęstunek. Mieli oni również możliwość zrobienia sobie zdjeć na specjalnie przygotowanej ściance.

„Dziękuję wszystkim Mieszkańcom, Gościom oraz Przyjaciołom z zaprzyjaźnionych miast (Buczy i Kolonii) za przybycie, inspirujące rozmowy i wspólne świętowanie w rytm muzyki. Za rok zapraszam ponownie!” – dodał prezydent Katowic.