Można za darmo sadzić drzewa w Katowicach

Wiele osób chce mieszkać w zielonych miastach. Mieszkańcy doceniają każdy skrawek zieleni. Ich kolor nie tylko uspokaja, ale pozwala oddychać świeżym powietrzem. Rada Dzielnicy nr 1 Śródmieście zachęca mieszkańców, a także spółdzielnie mieszkaniowe do składania wniosków o bezpłatne nasadzenia.

Firma Taxus Arbor jest dobrze znana mieszkańcom Katowic. To ona na zlecenie dewelopera wycięła kasztanowce przy ul. Raciborskiej, czy miała odpowiadać za oznaczenia drzew do wycięcia przy kortach tenisowych.

„Z firmą Taxus Arbor jestem zaznajomiony, bo zaangażowałem się w sprawę kasztanowców oraz kortów tenisowych. Firma skontaktowała się i spytała, czy mam pomysł, gdzie można wykonać nasadzenia zastępcze. W trakcie rozmów okazało się, że tych drzew do nasadzenia są już prawie tysiące”. – mówi radny Rady Dzielnicy nr 1 Śródmieście, Tomasz Kuczyński

Taxus Arbor współpracuje z programistami. Zinwentaryzowali drzewa, które zostaną wycięte i na które potrzebują pozwolenia. Następnie ścinają drzewo i przygotowują je do sadzenia. Jak zaznacza radny dzielnicy Śródmieście, sadzenie drzew w centrum Katowic jest problematyczne. Okazało się, że na ilość drzew jaką wykazują wszyscy by zasadzić, jest za mało miejsca.