Mandat za nieostrożność na drodze w Katowicach

Jedna z kierujących w Katowicach została ukarana wysokim mandatem za swoje nieodpowiednie i niebezpieczne zachowanie na drodze. Konkretnie, kobieta ta, będąc za kierownicą samochodu, niemal potrąciła matkę z dzieckiem na pasach dla pieszych. Wszystko to zdarzyło się pomimo faktu, że światło dla przechodniów było zielone.

Policja podaje, że niebezpieczna sytuacja miała miejsce na skrzyżowaniu ulicy Granicznej i Krasińskiego w Katowicach. Kierująca samochodem marki Opel, skręcając w lewo, nie zastosowała się do zasady ustępowania pierwszeństwa. Tym samym niemal doszło do tragicznego wypadku z udziałem kobiety przekraczającej przejście dla pieszych z dzieckiem. Szczęśliwie, pieszna udało się zatrzymać tuż przed pasami, unikając tym samym kolizji.

Zgłoszenie o incydencie trafiło do policyjnej skrzynki „Stop agresji drogowej”. Dzięki temu funkcjonariusze z Komisariatu I mogli szybko zidentyfikować sprawcę tego prawie-wypadku. Okazało się nim być 37-letnia mieszkanka Będzina. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie na drodze, kobieta została ukarana mandatem w wysokości 1500 złotych. Dodatkowo, do jej konta trafiło aż 15 punktów karnych.

Na koniec policja wydała apel do wszystkich uczestników ruchu drogowego. W komunikacie znalazły się prośby o przestrzeganie przepisów drogowych, wzajemne poszanowanie oraz zachowywanie zdrowego rozsądku na drodze.