blackjack-online

Ministerstwo Finansów i podatek od zakładów sportowych

W Polsce można uprawiać hazard, ale jest on ściśle nadzorowany przez rząd. Faktem jest, że Ministerstwo Finansów ma zamiar jeszcze bardziej ingerować w opodatkowanie zakładów sportowych, co najprawdopodobniej doprowadzi do wzrostu podstawy opodatkowania. Polski rząd nalega, aby wysokość podatku obliczana była w oparciu o przychody brutto z gier hazardowych.

Opodatkowanie GGR

Taki krok natychmiast wywrze większą presję na bukmacherach, doprowadzając również do wyższych kwot zbieranych przez rząd, co według ministerstwa powinno wydarzyć się w pierwszej kolejności. Jednakże ta stawka podatkowa wcale nie jest oparta na złośliwości. Ustawodawcy argumentują raczej, że polski kodeks podatkowy pozostaje w tyle za innymi krajami Unii Europejskiej, jeśli chodzi o opodatkowanie branży zakładów sportowych.

Obecnie polska bukmacherka obejmuje podatki w wysokości 12% wpłaconych stawek. Z kolei ustawodawcy chcą, aby wprowadzono 22% przychodów brutto z gier. Zdaniem wiceministra finansów ustawa ta szybko dostosuje ustawę o grach hazardowych do innych jurysdykcji i przekaże więcej środków do kasy publicznej.

Obrót tak naprawdę nie podlega opodatkowaniu w Unii Europejskiej, chociaż jest w niej sześć krajów, które nadal to robią. Jednak tendencja polega na przesunięciu się w kierunku opodatkowania dochodów brutto z gier jako bardziej sprawiedliwego wskaźnika. Ta decyzja nie jest podejmowana niezależnie od interesariuszy, czy lepszego spojrzenia na branżę hazardową.

Ministerstwo Finansów RP prowadzi częste badania mające na celu ustalenie, jak dobrze radzi sobie branża, a także, czy zmiana modelu na korzystniejszy z publicznego punktu widzenia byłaby wykonalna. Część wzmocnienia systemu podatkowego również jest inspirowana chęcią rządu do ograniczenia nielegalnego rynku gier hazardowych.

Polska tworzy w pełni regulowany rynek

Polska nie przebiera w słowach ani nie marnuje czasu na walkę z nielegalnymi operatorami. Prawdą jest, że hazard sportowy stał się u nas legalny w 2017 roku. W tym czasie wielu operatorów z szarej strefy natychmiast opuściło polskie granice i zdecydowało się na ponowne złożenie wniosku w momencie, gdy będzie możliwe uzyskanie licencji.

Dzisiaj zakłady sportowe w Polsce mają się bardzo dobrze. Według ministerstwa wyniki pierwszego kwartału zeszłego roku wykazały 30% wzrost całkowitej kwoty zakładów. A największy w tym udział mają bukmacherzy online. W sumie nie ma w tym nic dziwnego, jeżeli weźmiemy pod uwagę, że dzisiaj prawie każdy korzysta z urządzeń mobilnych. Warto jeszcze dorzucić, że odwiedzając https://www.listakasyn.pl/polskie-kasyna-online/, znajdziemy najlepsze kasyna online z najlepszymi zakładami sportowymi.