MOSIR zaprasza na zajęcia z bokserskie

W Katowickim MOSiR-ze są organizowane zajęcia bokserskie. Niektórzy z trenujących dopiero uczą się poprawnego trzymania gardy w boksie, podczas gdy inni już dawno rozpoczęli swoją przygodę z tą dyscypliną. W MOSiR w Katowicach odbywają się bezpłatne zajęcia bokserskie, które są organizowane we współpracy z Funduszem Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF). MOSiR organizuje te zajęcia w ramach porozumienia zawartego między miastem a UNICEF-em, który dofinansowuje działania na rzecz integracji polsko-ukraińskiej w Katowicach na kwotę 46 mln zł. Pierwszym sportowym projektem była nauka jazdy na łyżwach w Murckach, która zakończyła się w lutym. Obecnie MOSiR oferuje szeroką gamę możliwości, takich jak zapasy i naukę podnoszenia ciężarów. Ale to nie koniec – MOSiR oferuje także zajęcia dla entuzjastów slow joggingu, fitnessu, osób dbających o zdrowy kręgosłup i preferujących indywidualnie dostosowane ćwiczenia siłowe. Udział w tych zajęciach jest bezpłatny.

„MOSiR chętnie współorganizuje zajęcia propagujące zdrowy tryb życia. Zachęcamy do aktywnego spędzania czasu w Katowicach i spróbowania swoich sił pod okiem profesjonalnego trenera boksu. To nic nie kosztuje, a poziom jest indywidualnie dostosowywany do każdego uczestnika” – powiedział Daniel Muc, dyrektor katowickiego MOSiR-u.

Zajęcia bokserskie przeznaczone są dla osób w wieku od 10 do 26 lat i trwają od 60 do 90 minut. Są organizowane w Ośrodku Rekreacyjno-Wypoczynkowym Rolna, znajdującym się przy ulicy Nasypowej. Nie ma potrzeby rejestrowania się wcześniej – wystarczy wziąć ze sobą wygodny strój sportowy i przyjść na trening. Należy jednak pamiętać, że w jednej sali może trenować maksymalnie 20 osób.