Niebezpieczny wypadek na autostradzie A4 w kierunku Wrocławia

Wtorkowy poranek przyniósł poważne perturbacje na katowickim odcinku autostrady A4, kiedy to wypadku uległ samochód ciężarowy. Pojazd ten z niewyjaśnionych do tej pory przyczyn stracił stabilność, co doprowadziło do zderzenia z barierą energochłonną. W wyniku tych zdarzeń, pojazd ciężarowy przedostał się na pas ruchu w przeciwnym kierunku.

Ten niefortunny incydent miał miejsce 27 czerwca o godzinie 5:09. Kierujący samochodem ciężarowym z niewyjaśnionych powodów nie był w stanie utrzymać kontroli nad pojazdem, co skutkowało uderzeniem w bariery energochłonne. Zderzenie było na tyle silne, że samochód przebił się przez barierę i znalazł się na drugim pasie jezdni, blokując tym samym ruch na autostradzie A4 prowadzącej do Wrocławia. Niestety, kierowca został poszkodowany w wyniku tego zdarzenia i musiał zostać przewieziony do szpitala.

Ciąg dalszy sytuacji jest nadal niepewny – pas prowadzący do Wrocławia jest zablokowany do tej pory. Tworzy się tam spory korek rozciągający się aż do węzła Murckowskiego. Jak informują służby drogowe, ruch odbywa się obecnie pasami łącznikowymi. Nie jest jeszcze wiadomo, jak długo potrwają te utrudnienia na drodze.