Niebywały sukces lotniska w Pyrzowicach: rekordowa liczba obsłużonych pasażerów

Pomimo pandemii, której skutki odczuwane są na całym świecie, lotnisko w Pyrzowicach ma za sobą wyjątkowo udany rok. Rzeczywiście, rok ten można by nazwać „rokiem rekordów”, jako że jedno osiągnięcie wyprzedza kolejne. Tym razem, lotnisko to może pochwalić się nowym rekordem związanym z liczbą pasażerów obsłużonych w Katowice Airport w ciągu jednego dnia.

Lotnisko w Pyrzowicach nieustannie przełamuje bariery i konsekwentnie zmierza ku temu, aby ten rok stał się najbardziej rekordowym w jego historii. Właśnie ogłoszono ostatni, ale zapewne nie ostatni, rekord dotyczący obsługi pasażerów w ciągu jednego dnia. Biorąc pod uwagę, że jest to dopiero początek sezonu wakacyjnego, istnieje duża szansa, że ten rekord zostanie jeszcze pobity.

Najświeższy rekord przebił poprzednie osiągnięcie z 13 czerwca 2023 roku, kiedy to z lotniska w Pyrzowicach odprawiono 8 086 podróżujących. Ten wynik nie utrzymał się długo na szczycie listy największych osiągnięć, gdyż już 2 lipca ustanowiono nowy rekord – obsłużono aż 28 205 pasażerów. Tego dnia na lotnisku odnotowano również imponującą ilość startów i lądowań – dokładnie 148.