noc teatrów

Noc Teatrów Metropolii już niebawem

Dwa lata czekaliśmy na powrót święta teatru do Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Obchody Nocy Teatrów będą trwały trzy dni, a główne wydarzenia odbędą się już 11 września.

Wszystkie wydarzenia okołoteatralne będą miały miejsce w dniach 10-12 września. Jak zawsze podczas Nocy Teatrów, zainteresowani mogą zakupić bilety w cenach promocyjnych – o 20, 30, 50, a nawet 80 procent taniej!

Od czego się zacznie?

Prologiem Nocy Teatrów będzie plenerowe przedstawienie „Skazanego na bluesa”, kultowego już spektaklu Teatru Śląskiego. Wystąpienie rozpocznie się o godzinie 20:00 w tyskim Parku Solidarności, na Placu pod Żyrafą. W wyreżyserowanej przez Arkadiusza Jakubika sztuce zobaczymy aktorów Teatru Śląskiego, będzie też zespół grający na żywo utwory Dżemu. Zapowiada się poruszająca historia o przyjaźni, wolności i miłości, lecz przede wszystkim o trudnej walce z samym sobą i o siebie.

Nie zabranie atrakcji dla najmłodszych

W niedzielę, 12 września, na przedstawienia i zabawy dla całych rodzin zaprosi Teatr Gry i Ludzie. Z kolei 11 września aż trzynaście teatrów Metropolii zaprezentuje swoje najlepsze spektakle. Oprócz występów aktorskich na uczestników czekać będą również atrakcje specjalne – koncerty, wspólne muzykowanie, warsztaty i spotkania z twórcami.

Dla publiczności dziecięcej zaprezentowanych zostanie aż sześć przedstawień. Przygotowały je m.in. teatry tworzące wyłącznie dla najmłodszej widowni – będziński Teatr Dzieci Zagłębia czy Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach.

Warto podczas Nocy Teatrów przyjrzeć się bliżej na pewno teatrom, które Katowiczanie mają w swojej najbliższej okolicy, tj: Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum, Teatr Bez Sceny, Teatr Gry i Ludzie, Teatr Korez i Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego.

Od kilku dni można już kupować bilety na spektakle i rezerwować miejsca na wydarzenia w ramach święta teatru. Oprócz promocyjnych cen biletów na spektakle, na uczestników czekają również atrakcje specjalne. A te są w większości darmowe lub za symboliczną złotówkę. Podobnie jak w latach ubiegłych, na wydarzenia NTM dojedziemy za darmo publiczną komunikacją.

Wszystkie niezbędne informacje na temat rezerwacji biletów można znaleźć w zakładce REPERTUAR.