schronisko kotów

Przepełnione schronisko w Katowicach

W schronisku dla bezdomnych zwierząt w Katowicach wstrzymano do odwołania przyjmowanie kotów. Niestety opiekunowie nie są w stanie przyjąć już więcej kocich podopiecznych – schronisko jest przepełnione.

Decyzją powiatowego lekarza weterynarii przyjmowanie kotów do katowickiego schroniska dla zwierząt zostało wstrzymane. Pracownicy schroniska nie pamiętają, kiedy ostatnio doszło do takiej sytuacji. W azylu przebywa obecnie 120 kotów, a większość z nich to kilkumiesięczne maluchy. Schronisko nie narzeka na brak adopcji, ludzie są zainteresowani zwierzętami z tego miejsca. Jednak kierownictwo schroniska podkreśla, że od czerwca przybyło mnóstwo bezpańskich kotów.

Miasto zadbało o schroniskowy byt zwierząt

W przeciągu kilku ostatnich lat w schronisku przeprowadzane były remonty i nowe inwestycje. Dokonano między innymi termomodernizacji obiektów dla zwierząt na kwotę ponad 1 mln 700 tys. zł. Na lepszy byt i atrakcje podopiecznych schroniska wydano ponad 1 mln 100 tys. zł.

Dzięki temu obecnie stan techniczny tych obiektów można uznać za bardzo dobry. Warto zauważyć, że w ciągu minionych lat zmniejszyła się liczba zwierząt przebywających w schronisku – w roku 2019 przebywało tam 180 zwierząt, rok później między 110 a 150.

Aktualnie w schronisku remontowana jest część dla psów. Po jego zakończeniu miasto rozważy możliwość modernizacji części przeznaczonej dla kotów i ewentualnie zwiększy ilość miejsc.