Nowe Decyzje Sejmiku Śląskiego: wsparcie finansowe dla samorządów

Na posiedzeniu w Katowicach, Śląski Sejmik podjął decyzję o udzieleniu wsparcia finansowego niektórym jednostkom samorządu terytorialnego. Otrzymały je gmina Ogrodzieniec oraz powiat żywiecki, co umożliwi sfinansowanie remontu miejscowego Teatru im. Adama Mickiewicza. Wsparcie uzyskał również Cieszyn.

Dodatkowo, wybrane jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych zyskały dotacje na modernizację oraz zakup nowego sprzętu gaśniczego. Jest to ważne dla poprawy bezpieczeństwa mieszkańców regionu.

Złotą odznaką za zasługi dla województwa śląskiego uhonorowano Śląską Radę Naczelnej Organizacji Technicznej. To prestiżowe wyróżnienie jest dowodem uznania dla ich trudnej i ważnej pracy.

Specjalne statuetki zostały wręczone laureatom Konkursu „Przyjaciel Rodziny”. Jednym z odznaczonych jest Fundacja Pomocy dla Ludzi w Potrzebie z siedzibą w Katowicach, którą kieruje Agnieszka Czajak. Wyraziła ona swoje zadowolenie i wdzięczność za otrzymane wyróżnienie.

Sejmik, głosując większością, zdecydował o rozwiązaniu umowy o pracę radnej Beaty Kocik reprezentującej klub Prawo i Sprawiedliwość. Wymaga to specjalnej procedury, gdyż pracodawca nie może zwolnić radnego bez zgody władz samorządowych. W tej konkretnej sytuacji takie stanowisko zajął dyrektor Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa, Oddział w Częstochowie.