Nowe strefy zagrożenia koronawirusem  

Kilka dni temu Ministerstwo Zdrowia wydało nową decyzję o zmianach w strefach zagrożenia koronawirusem. W związku z bardzo szybkim wzrostem zachorowań w kilku powiatach przywrócono obostrzenia.

Strefy czerwone

Województwo śląskie, póki co znajduje się w bezpiecznej, zielonej strefie. Nie ma więc konieczności przywracania w nim obostrzeń. Od soboty 19 września jako czerwone strefy funkcjonują powiaty: kluczborski, milicki oraz bytowski. Mieszkańcy będą muszą zasłaniać nos i usta wszędzie w przestrzeni publicznej. W tych regionach nie można również organizować kongresów, wydarzeń kulturalnych, targów, a w wydarzeniach rodzinnych może brać udział do 50 osób.

Strefy żółte

Pojawiły się również nowe strefy żółte, w których podczas organizacji wydarzeń publicznych musi być zachowany limit jednej osoby na 4 metry kwadratowe. W klubach fitness może przebywać tylko jedna osoba na 7 metrów kwadratowych. W kinach można zająć jedynie 25% wszystkich miejsc, a imprezy rodzinne nie mogą przekraczać 100 osób. Do żółtej strefy zaliczono powiaty: gostyński, nowotarski, aleksandrowski, myślenicki, kielecki, kartuski oraz tatrzański. Oprócz dwóch stref MZ ogłosiło także powiaty, które są zagrożone i niebawem mogą trafić do jednej z nich. Należą do nich regiony: augustowski, trzebnicki, opolski, ostrowski, tucholski oraz olkuski.