Nowy rozkład jazdy pociągów od 10 grudnia oferuje więcej połączeń oraz nowe stacje i przystanki

Od 10 grudnia wejdzie w życie odświeżony rozkład jazdy pociągów, który uwzględnia przyszłe oraz obecnie realizowane inwestycje kolejowe. Plan ten przewiduje zwiększenie liczby kursów do najważniejszych miast wojewódzkich oraz rozbudowę sieci połączeń międzynarodowych. Dodatkowo, od najbliższej niedzieli pasażerowie będą mieli do dyspozycji wiele nowo otwartych stacji i przystanków.

Koleje Śląskie wprowadzą kilka zmian, w tym uruchomienie nowej linii oznaczonej numerem S9. Jej trasa będzie prowadzić z Częstochowy, przez lotnisko Pyrzowice, aż do Tarnowskich Gór. Ponadto, zostanie przywrócone połączenie z Katowic do czeskiego Bogumina.

Na terenie województwa śląskiego, pasażerowie będą mogli korzystać z dwóch świeżo otwartych przystanków zlokalizowanych na południu regionu: Wodzisław Śląski Centrum oraz Pawłowice Śląskie Centrum. Kolejna nowość dotyczy zwiększenia liczby pociągów na linii Intercity oraz dodanie kursu z Katowic do stolicy Niemiec, Berlina. Szczegółowe informacje na temat zmian w rozkładzie jazdy są dostępne na stronie internetowej przewoźników.

Aktualny rozkład jazdy będzie obowiązywał do dnia 9 marca 2024 roku.