Obchody Tygodnia Latania i Dnia Przemysłu Lotniczego w Katowicach

W tym roku, Europejskie Miasto Nauki – Katowice 2024, będzie gospodarzem Tygodnia Latania. To wyjątkowe wydarzenie naukowe i edukacyjne zainauguruje Dzień Przemysłu Lotniczego. Pierwszy dzień obchodów rozpocznie się od konferencji popularno-naukowej, której towarzyszyć będą Targi Pracy firm lotniczych oraz specjalnie przygotowany konkurs dla uczniów szkół średnich.

Wydział Transportu i Inżynierii Lotniczej w Katowicach to miejsce, gdzie odbędą się wszystkie zaplanowane wydarzenia związane z Dniem Przemysłu Lotniczego. Jest to doskonała okazja dla miłośników lotnictwa, studentów i specjalistów w tej dziedzinie, aby spotkać się i wymienić doświadczenia.

Precyzyjnie o godzinie 9.00 rozpocznie się konferencja naukowa pod tytułem „Przemysł lotniczy w Polsce i na świecie”. Tym samym, zapewni ona interesujący przegląd najnowszych trendów i wyzwań, jakie stoją przed branżą lotniczą. Następnie o godzinie 10.00 zaplanowano Targi Pracy firm lotniczych. Będzie to okazja dla specjalistów z sektora lotniczego do zapoznania się z ofertami pracy na rynku. W ramach obchodów Dnia Przemysłu Lotniczego przewidziano również konkurs z wiedzy lotniczej dla uczniów szkół średnich, co daje młodym ludziom szansę na prezentację swojej wiedzy i pasji do lotnictwa.