Odbywa się 11. edycja Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga w Katowicach

W Filharmonii Śląskiej rozpoczął się Międzynarodowy Konkurs Dyrygentów noszący imię Grzegorza Fitelberga. Tegoroczna, jedenasta już odsłona tego prestiżowego wydarzenia, ma miejsce w dniach od 17 do 27 listopada w Katowicach.

Uroczyste otwarcie konkursu uświetnił koncert inauguracyjny, podczas którego na scenie pojawiła się Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej.

Adam Wesołowski, dyrektor Filharmonii Śląskiej i jednocześnie konkursu, podczas otwarcia powiedział: „Dziś mamy zaszczyt zaprezentować jedno z najbardziej znaczących dzieł Grzegorza Fitelberga – poemat symfoniczny Pieśni o sokole. To właśnie to utwór da początek dzisiejszemu koncertowi inaugurującemu XI Międzynarodowy Konkurs Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga”.

Zmagania mistrzów batuty rozpoczną się 18 listopada. Pierwszy etap przesłuchań konkursowych zakończy się 21 listopada. Następny, drugi etap odbędzie się 22-23 listopada, a finałowy, trzeci etap przewidziany jest na 24 listopada. Każde z tych wydarzeń odbywa się pod honorowym patronatem prezydenta Polski, Andrzeja Dudy.