19-latek wielokrotnie łamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz dewastował wypożyczone samochody

W Katowicach, funkcjonariusze miejscowej policji, zatrzymali młodego mężczyznę w wieku 19 lat. Mimo, że był objęty sądowym zakazem kierowania pojazdami, młodzieniec nie tylko wielokrotnie go łamał, ale również wynajmował auta w wypożyczalniach, korzystając z cudzych dokumentów i personaliów. Co więcej, nie regulował on należności za wynajem, a każde z pozyskanych w ten sposób pojazdów były przez niego dewastowane.

19-letni mieszkaniec Katowic, który wykorzystywał cudze dane do wynajmu samochodów, został ujęty przez detektywów z Komisariatu Policji IV w Katowicach i osadzony w areszcie. W poniedziałek 20 listopada, policja poinformowała, że grozi mu nawet 8 lat pozbawienia wolności. Wcześniej Sąd Rejonowy w Tychach orzekł wyrok prawomocny, na mocy którego 10 grudnia 19-latek miał objęty półroczny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Powodem odebrania mu uprawnień była jazda pod wpływem alkoholu.

Przykro przypomnieć, ale młody mężczyzna zignorował sądowy zakaz aż sześć razy. Trzy z wypożyczonych przez niego samochodów zostały przez niego zniszczone, zarówno od środka jak i na zewnątrz. Dewastacja miała miejsce za pomocą farby w sprayu. Całkowite straty zostały oszacowane na kwotę bliską 90 tys. zł. Dodatkowo, zatrzymany długiem obciążony jest na kwotę prawie 1,5 tys. zł, co wynika z nieuiszczonych opłat za wynajem pojazdów – informuje rzecznik prasowy katowickiej policji, kom. Agnieszka Żyłka.