Otwarcie zmodernizowanego fragmentu Alei Wojska Polskiego w Częstochowie

W Częstochowie, miasto na południu Polski, kierowcy mają teraz możliwość korzystania z odnowionego odcinka Alei Wojska Polskiego. Ten otwarty na nowo fragment drogi jest częścią miejskiego odcinka Drogi Krajowej nr 91.

Maciej Hasik z Miejskiego Zarządu Dróg w Częstochowie potwierdza, że dla ruchu udostępniony zostanie odcinek od ulicy al. Jana Pawła II aż do zjazdu prowadzącego na teren galerii handlowej i innych obiektów handlowych umieszczonych w tym obszarze. To otwarcie obejmuje również obszar dzielnicy Stare Miasto.

Jednak nie wszystkie części tej drogi zostaną otwarte w tym samym czasie. Niektóre fragmenty pozostaną jeszcze zamknięte dla ruchu. Co więcej, bezpośredni wjazd na ten otwarty fragment drogi od strony północnej DK-91 nie będzie możliwy. Zamiast tego, kierowcy będą musieli skorzystać z Alei Jana Pawła II i dokonać zwrotu przy rondzie Trzech Krzyży, aby wrócić na Aleję Wojska Polskiego.

Prace nad tą inwestycją trwają od roku 2018 i kosztują niemal 360 milionów złotych. Zamierzone zakończenie prac remontowych jest zaplanowane na koniec bieżącego roku. Jeśli plany te nie zostaną zrealizowane, miasto naraża się na utratę wielomilionowego dofinansowania ze środków Unii Europejskiej.