Pierwsze projekty HUB Gamingo-Technologia

W Katowicach trwają prace projektowe w nowej dzielnicy technologicznej, czyli HUB Gamingo-Technologia. Zostanie ona  zbudowana na terenie dawnego KWK „Wieczorek”. Inwestycja ma ułatwić realizację nowych projektów i stworzyć synergie pomiędzy branżą gamingową a otoczeniem gospodarczym

„Katowice są gospodarzem wielu wydarzeń, m.in. sportowych, kulturalnych oraz szeroko rozumianej rozrywki. Gościmy duże festiwale muzyczne i organizujemy wielkie koncerty. W 2015 roku Katowice otrzymały prestiżowy tytuł Miasta Muzyki UNESCO. Do dzisiaj są jedynym miastem w Polsce oraz jednym z 22 w Europie, które mogą szczycić się tym wyróżnieniem”.– przypomina Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Pierwsze działania budowlane mają się rozpocząć na początku 2024 roku. Jednak już teraz zostanie zrealizowany pierwszy projekt o nazwie Games Music Fest. Jest to impreza organizowana przez Filharmonię Śląską we współpracy z m.in. Keywords Studio, Uniwersytetem Śląskim oraz miastem. Są to bez wątpienia działania, które postawią miasto Katowice wysoko w rankingu miejsc kulturowych wartych odwiedzenia.