Konkurs Intel® Extreme Mastres Katowice 2023 wystartował

Ruszył pierwszy etap konkursu Intel® Extreme Masters Katowice 2023. Już po raz jedenasty oczy całego świata skierowane są w stronę Katowic. Finałowy etap imprezy odbędzie się w dniach 10-12 lutego w katowickim Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym (MCK) z udziałem publiczności.

Topowi zawodnicy walczą w dwóch turniejach – Counter-Strike: Global Offensive i StarCraft II, o łącznej puli nagród wynoszącej w tym roku 1 500 000 dolarów. A to nie wszystko, ponieważ, po trzech latach nieobecności, wraca także IEM Expo z mocą atrakcji dla odwiedzających. Dodatkowe turnieje esportowe, liczne stoiska wypełnione aktywnościami, konferencja EFG Esports Forum i wiele więcej. Uczestnicy IEM Katowice 2023 mogą szykować się na ogromną dawkę emocji i legendarną dla Intel® Extreme Masters atmosferę.

Wśród uczestników obecny mistrz Polski ESL, drużyna Parmitta esports, a także niezawodni polscy zawodnicy reprezentujący barwy drużyny NCE Paweł „Dycha” Dycha i drużyna OG Maciej „F1KU” Miklas. Zawodnicy walczą o szansę rozegrania finałowego etapu w Spodku wśród widzów w przyszłym tygodniu. Awansuje tylko 6 najlepszych drużyn.