Plac Sejmu Śląskiego zyska nowy wymiar

Piękne otoczenie zabytkowych budynków, ale plac jest zapchany samochodami. Wydział Zieleń Miasta robi kolejny krok w kierunku przekształcenia Placu Sejmu Śląskiego w zieloną oazę. Katowicki ZZM ogłosił przetarg na projekt zagospodarowania ważnego katowickiego placu.

Przedmiotem ogłoszonego dzisiaj przetargu jest „opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na zagospodarowanie Placu Sejmu Śląskiego w Katowicach„. W szczególności plan przebudowy dotyczy różnorodnych projektów, w związku z czym wykonawca przygotuje dokument projektowy, który posłuży do rozpoczęcia realizacji projektu. Przetarg na ten etap inwestycji zakończył się 22 kwietnia, a wybrana firma będzie miała 30 tygodni na wykonanie umowy.

„Zmiana charakteru placu, przysłuży się także ekologicznemu zarządzaniu wodami opadowymi. Stanie się tak na skutek budowy niecki pomiędzy pomnikiem a ul. Jagiellońską. Będzie tam zbierała się woda deszczowa z dużych i nawalnych opadów. Zgromadzona w ten sposób deszczówka będzie stopniowo rozsączona bezpośrednio do gruntu, a nie do systemu kanalizacji miejskiej” – wyjaśnia Mieczysław Wołosz, dyrektor Zakładu Zieleni Miejskiej w Katowicach.