Plan inwestycyjny na lata do 2030 dla Katowice Airport przekracza 1,5 mld zł i obejmuje budowę nowego terminala

Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, które odpowiada za zarządzanie lotniskiem Katowice Airport, zasugerował, że lotnisko ma zatwierdzony program inwestycyjny na przyszłość. Plan ten, który sięga do roku 2030, jest wart ponad 1,5 miliarda złotych i zakłada realizację kilku różnych projektów budowlanych, w tym konstrukcję nowego terminala oraz ulepszony układ komunikacyjny.

Program inwestycyjny ma na celu sfinansowanie ponad 20 projektów inwestycyjnych. Niektóre z nich obejmują budowę terminalu cargo oraz hangaru technicznego. Zmiana układu komunikacyjnego przed lotniskiem jest również częścią planów.

Artur Tomasik podkreślił znaczenie nowego terminala w rozmowie z Polską Agencją Prasową. W ostatnim tygodniu rada nadzorcza Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego zatwierdziła program inwestycyjny lotniska Katowice do 2030 r., jednocześnie pozytywnie oceniając plan generalny rozwoju lotniska na okres do 2043 roku.

Tomasik potwierdził zainteresowanie realizacją planu inwestycyjnego, stwierdzając, że „mamy szereg inwestycji, które chcemy zrealizować. Nakłady to ponad 1,5 mld zł”. Jest to duży krok naprzód dla Katowice Airport, a realizacja tych planów znacznie poprawi funkcjonalność i efektywność lotniska.