Ochotnicza Straż Pożarna w Gliwicach-Brzezince cieszy się z nowej, przestronnej strażnicy

Z radością informujemy, że Ochotnicza Straż Pożarna mieszcząca się w Gliwicach-Brzezince przeprowadziła się do nowego, dwupiętrowego budynku. Ta zmiana okazała się konieczna, ponieważ poprzednia strażnica była jedynie tymczasowym rozwiązaniem i nie zapewniała wystarczającej ilości miejsca dla strażaków. Obecnie, ochotnicy mogą korzystać z ponad 530 metrów kwadratowych powierzchni.

W dniu oficjalnego otwarcia nowej strażnicy, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Gliwicach-Brzezince, Tomasz Włoczyk udzielił wywiadu Radiu Katowice. Podkreślił on, jak ważnym jest to wydarzenie dla całej jednostki, nazywając go najistotniejszym dniem w dziesięcioletniej historii straży.

Starszy Strażak Łukasz Bakalarczyk także podzielił swoje odczucia na temat nowej lokalizacji. Zgodnie z jego słowami, nowa strażnica znacznie ułatwi pracę wszystkim członkom Ochotniczej Straży Pożarnej.

Zakup i adaptacja nowego obiektu na strażnicę dla jednostki OSP Gliwice-Brzezinka to proces, który trwał 16 miesięcy. Całkowity koszt tej inwestycji wyniósł ponad 12 milionów złotych.