Planowany atak pseudokibiców z Katowic na rywali z Gliwic udaremniony przez policję

Policjanci ze Śląska udaremnili planowany atak pseudokibiców pochodzących z miast takich jak Katowice na grupę innych pseudokibiców, którzy byli wiernymi fanami gliwickiej drużyny piłkarskiej. Incydent ten miał miejsce w piątkowy wieczór. Złośliwe zamiary kiboli, które mogły doprowadzić do tragedii, zostały udaremnione przez natychmiastową interwencję służb porządkowych. Na miejscu znaleziono niebezpieczne przedmioty, w tym maczety.

Informacje na temat potencjalnej napaści dotarły do Wydziału Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Dowiedzieli się oni, że pseudokibice z Katowic, Rybnika i Zabrza planują przeprowadzić atak na pseudokibiców wspierających gliwicką ekipę futbolową.

Według Sabiny Chyra-Giereś, rzecznik prasowy śląskiej Policji, planowany atak miał mieć miejsce na terenie siłowni położonej w centrum Gliwic. Po otrzymaniu tych informacji, policjanci z Centrum Operacyjnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz funkcjonariusze miejscowi i działający przy prewencji w Katowicach natychmiast udali się do wyznaczonego miejsca, aby zapobiec potencjalnej napaści i konfrontacji pomiędzy pseudokibicami.

Po przybyciu na miejsce, policja podjęła interwencję blokując drogi wyjazdowe z parkingu, gdzie pseudokibice pozostawili swoje pojazdy. Gdy mężczyźni zorientowali się o obecności służb porządkowych, próbowali uniknąć kontroli i uciec do swoich samochodów, planując natychmiastowe opuszczenie miejsca zdarzenia.