Podkreślanie znaczenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym: Katowice doświetlają przejścia dla pieszych i promuje używanie odblasków

W pierwszej połowie bieżącego roku, katowicka administracja miejska podjęła kroki w celu zwiększenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, realizując projekt doświetlenia 31 przejść dla pieszych. Do końca roku liczba ta ma wzrosnąć do 64. Jest to jedno z działań mających na celu ograniczenie liczby incydentów drogowych i zapewnienie większego bezpieczeństwa mieszkańcom miasta w sezonie jesienno-zimowym.

W ramach troski o bezpieczne poruszanie się po mieście, władze Katowic zainicjowały program pod nazwą „Do zobaczenia”. Centralnym punktem tej inicjatywy jest wprowadzenie i promowanie odblasków jako prostego ale skutecznego narzędzia zwiększającego bezpieczeństwo zarówno pieszych, jak i rowerzystów na drogach. Jak podkreślił Marcin Krupa, prezydent Katowic, w oficjalnym komunikacie prasowym, noszenie odblasków daje kierowcom lepszą szansę na reagowanie, co przekłada się na mniejsze ryzyko wypadków.

W ramach akcji „Do zobaczenia” planowane jest wyposażenie dzieci, ich rodziców oraz seniorów w odblaski. Gadżety zwiększające widoczność będą dystrybuowane w żłobkach, przedszkolach i szkołach podstawowych począwszy od listopada, a ich odbiorcami będą zarówno najmłodsi mieszkańcy miasta, jak i ich opiekunowie.