Podsumowanie wydarzeń z Panewnickiego Biegu Dzika w Katowicach

W mieście Katowice odbył się wyjątkowy event sportowy o nazwie Panewnicki Bieg Dzika. Sportowcy i entuzjaści aktywnego trybu życia zgromadzili się na starcie, ciesząc się słoneczną aurą oraz oddając się pasji biegania. Zapraszamy do obejrzenia fotografii oraz rezultatów tego sportowego święta.

Aktywność na świeżym powietrzu podczas wrześniowego Panewnickiego Biegu Dzika była dodatkowo umilona przez piękną pogodę. Startujący mogli delektować się promieniami słońca oraz miłą atmosferą panującą wśród innych biegaczy.

Uczestnicy, zarówno biegacze jak i sympatycy Nordic Walking, musieli stawić czoła trudnemu zadaniu – pokonaniu pętli o długości 4.882 metrów, którą mogli przebiec do czterokrotnie. Czas przeznaczony na ukończenie zawodów, zarówno biegu jak i Nordic Walking, wynosił trzy godziny. Na zakończenie cyklu zawodów, najbardziej zaangażowane osoby, które uczestniczyły w co najmniej ośmiu eventach, miały szansę na zdobycie statuetki dzika.

Kluczowymi organizatorami Panewnickiego Biegu Dzika były KS AZS AWF Katowice oraz Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki zlokalizowana w Katowicach. Współtwórcami tego sportowego wydarzenia byli również partnerzy, tj. Urząd Miasta Katowice, Nadleśnictwo Katowice i Państwowa Straż Pożarna w Katowicach.