Podwyżki za przejazd odcinkiem A4 Katowice-Kraków zarządzanym przez Stalexport Autostrada Małopolska

Stalexport Autostrada Małopolska, firma zarządzająca odcinkiem autostrady A4 łączącym Katowice i Kraków, dokona od 1 kwietnia zmiany w cenniku opłat za przejazd. Wzrost cen dotyczyć będzie pojazdów we wszystkimi dostępnymi kategoriami.

Nowe stawki prezentują się następująco: motocykle – 8 zł, pojazdy z kategorii 1 – 16 zł, pojazdy z kategorii 2 i 3 – po 29 zł oraz pojazdy z kategorii 4 i 5 – po 49 zł. Zmienione opłaty będą stosowane na dwóch punktach poboru opłat, znajdujących się w Mysłowicach oraz Balicach.

Od pierwszego dnia kwietnia obowiązywać będą także nowe ceny pakietów 20 impulsów A4Go, służących do elektronicznego uiszczania opłat. Dla pojazdów z kategorii 1 pakiet ten będzie kosztował 320 zł, dla pojazdów z kategorii 2 i 3 – po 580 zł, natomiast dla pojazdów z kategorii 4 cena wyniesie 980 zł.

Firma tłumaczy swoją decyzję o podwyżkach zbliżającym się końcem umowy koncesyjnej, który zobowiązuje ich do przekazania odcinka autostrady władzom publicznym w 2027 roku w nienagannym stanie technicznym. W związku z tym, możemy spodziewać się nie tylko wyższych opłat, ale również intensywnych prac remontowych na całej długości zarządzanego przez Stalexport Autostrada Małopolska odcinka A4.