Wyłonienie laureatów Nagród Sport Biznes Polska 2023 w licznych kategoriach

Dnia 26 marca, w stolicy Polski miała miejsce uroczysta gala Sport Biznes Polska, podczas której przedstawiono laureatów wielu nagród za rok 2023. Podczas tego eleganckiego wydarzenia wieczornego, honorowano zwycięzców w nie mniej niż 16 różnych kategoriach. W gronie tych, którzy mogli cieszyć się ze zdobycia prestiżowych nagród znaleźli się reprezentanci takich marek jak Legia Warszawa, Superbet czy Decathlon, a także Polski Związek Piłki Siatkowej. Ponadto, Katowice zdobyły tytuł „Sportowy Samorząd 2023”.

Za trzeci raz z rzędu, Stowarzyszenie Sport Biznes Polska postanowiło uhonorować swoimi statuetkami te marki i podmioty, które swoją działalnością w roku 2023 wyraźnie odróżniły się od innych graczy na rynku sportowo-biznesowym. Ceremonia wręczenia nagród została zorganizowane 26 marca w Warszawie i stanowiła kulminacyjny punkt VII edycji Kongresu SBP.

Ceremoniał ten prowadzili dwaj renomowani dziennikarze sportowi – Aleksandra Szutenberg i Marcin Musiał. W tym czasie, zaprezentowano laureatów nagród SBP w 16 kategoriach, które zostały podzielone na 4 różne sektory (Sponsoring, Organizacje Sportowe, Sport w Samorządach i Nagrody Specjalne). Nagrody te przypadły tym firmom, organizacjom i podmiotom, które w swojej pracy skupiają się przede wszystkim na rozwoju, promocji oraz wprowadzaniu innowacji w obszarze sportu i biznesu z nim związanego.

Nagrodę „Sportowy Samorząd 2023 roku” otrzymało miasto Katowice. Statuetkę odebrał Krzysztof Pieczyński reprezentujący prezydenta miasta oraz pełniący funkcję przewodniczącego Komisji Sportu, Kultury i Promocji w Katowicach.