Policjanci, którzy niosą pomoc. Wielokrotnie niewidzialni bohaterowie

Aspirant Michalina Labusek z Komendy w Gliwicach okazała się istotną postacią w życiu pewnej kobiety, która nie kryje swojej wdzięczności dla młodej policjantki. Jest przekonana, że to dzięki asp. Labusek nadal jest w świecie żywych i nie potrafi przewidzieć, co mogłoby stać się z nią, gdyby nie jej wsparcie. To właśnie ta historia skłoniła kobietę do zgłoszenia aspirant Labusek do konkursu „Policjant, który mi pomógł”. Jednak takich opowieści o pomocnych stróżach prawa jest znacznie więcej.

Jednym z przykładów może być relacja Barbary Kubicy-Kasperzec, która postanowiła zgromadzić i udokumentować tego typu historie. Są wśród nich historie dotyczące młodego policjanta z katowickiej szkoły, który ruszył na ratunek poszkodowanym w wypadku samochodowym. Inna opowieść mówi o oficerze prawa, który zainicjował zbieranie funduszy na zakup posiłków szkolnych dla ubogiego chłopca. A jeszcze inne osoby z munduru przekazały swój szpik kostny, aby uratować ludzkie życia.

Niestety, te inspirujące opowieści często pozostają w cieniu. Nie zdobywają pierwszych stron gazet ani głównych witryn internetowych. Wielu z tych bohaterów pozostaje niezauważonych, a ich niesamowite czyny nie są na ogół dostrzegane przez społeczeństwo.