aresztowanie

Policjanci rozbili samochodową grupę przestępczą

Grupa przestępców działała na terenie województwa śląskiego i małopolskiego – w Katowicach, Zawierciu i Chrzanowie. Zajmowała się kradzieżą samochodów i motocykli, paserstwem i handlem narkotykami. Policjanci zatrzymali sześciu podejrzanych mężczyzn.

Przestępców namierzyli funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Katowickiej Komendy Wojewódzkiej, którzy nad tą sprawą pracowali od kwietnia. W śledztwie brali udział również policjanci z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Katowicach oraz strażnicy graniczni z Hrebennem i Rudy Śląskiej. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Myszkowie.

Skonfiskowano kradzione pojazdy i narkotyki

Policjanci w toku śledztwa zabezpieczyli m.in. cztery motocykle i samochód, części samochodowe o wartości ok. 500 tys. zł,  narkotyki oraz 56 tys. zł. Gotówkę zabezpieczono na poczet przyszłych kar. W sprawie zatrzymano w sumie sześć osób – trzech obywateli Ukrainy oraz trzech obywateli Polski w wieku od 31 do 53 lat.

Śledczym udało się również przechwycić sporą ilość narkotyków – 1,5 kg amfetaminy i 300 gramów marihuany, a także sprzęt wykorzystywany do prowadzenia profesjonalnej plantacji konopi. Grupa przestępcza działała m.in. w Zawierciu, Katowicach oraz Chrzanowie.

Zatrzymanym przedstawiono zarzuty

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem do samochodów, paserstwa oraz posiadania znacznej ilości narkotyków. Sąd Rejonowy w Myszkowie zastosował tymczasowy 3-miesięczny areszt dla dwóch obywateli Ukrainy. Natomiast pozostali oskarżeni zostali objęci policyjnym dozorem.

Sprawa jednak ma charakter rozwojowy i prokurator nie wyklucza kolejnych zatrzymań.