Pomoc drogowa na Śląsku – kiedy warto skorzystać z takiego wsparcia?

Pomoc drogowa jak wskazuje sama nazwa to usługi, które sprawdzają się w różnego rodzaju nieprzewidzianych sytuacjach na drodze. Jakich? Najczęściej występujące przykłady znajdują się poniżej.

Awaria pojazdu w trakcie jazdy

Jedną z najpopularniejszych sytuacji, w której warto skorzystać z pomocy drogowej jest awaria pojazdu w trakcie jazdy. Przyczyny mogą być wówczas naprawdę różne, co sprawia, że kierowca niebędący mechanikiem może mieć problem ze zdiagnozowaniem usterki. Co więcej, w przypadku prób jej samodzielnego usunięcia może wyrządzić zdecydowanie większe szkody, co przełoży się na wyższe koszty późniejszej naprawy. Korzystając z usług pomocy drogowej można natomiast liczyć na naprawę auta na miejscu zdarzenia (o ile jest to możliwe) lub odholowanie go do domu bądź bezpośrednio do wskazanego warsztatu samochodowego.

Kolizja lub wypadek

Z pomocy drogowej należy skorzystać również w przypadku udziału w kolizji bądź wypadku drogowym. Pomoc drogowa nie tylko usuwa bowiem pojazdy z miejsca zdarzenia, ale zapewnia także bezpieczny transport do wskazanego warsztatu lub domu.

Brak paliwa

Dla wielu osób brak paliwa w czasie jazdy wydaje się niemożliwy, jednak warto mieć świadomość, że tego typu sytuacje naprawdę się zdarzają. Problem rozwiązuje skorzystanie z usług pomocy drogowej, która może dowieźć paliwo lub odholować pojazd do najbliższej stacji benzynowej.

Uszkodzenie opony

Wśród najpopularniejszych sytuacji, w których wzywana jest pomoc drogowa z pewnością musi znaleźć się uszkodzenie opony. Usługa tego typu może bowiem obejmować zarówno naprawę koła na miejscu, jak i odholowanie auta do warsztatu, gdzie zostanie ono przywrócone do sprawności. Konieczna może być wówczas wymiana opony na nową, ponieważ nie każdą usterkę ogumienia można naprawić (może to być również nieopłacalne).

Utknięcie w trudnym terenie

Pomoc drogowa pomoże również w przypadku, gdy kierowca ma problem z wyjazdem z trudnego terenu. Przykładem może być ugrząźnięcie w błocie, czy zsunięcie się do rowu w wyniku jazdy na śliskiej bądź zaśnieżonej nawierzchni. Pojazd uwalniany jest wówczas bez ryzyka jego uszkodzenia.

Zatrzaśnięcie kluczyków we wnętrzu auta

Pomoc drogową warto wezwać również wtedy, gdy przez przypadek kluczyki zostaną zatrzaśnięte we wnętrzu auta. Samodzielna próba jego otwarcia może bowiem skutkować uszkodzeniem, a wzywając pomoc drogową można mieć pewność, że zostanie ono otwarte przy użyciu specjalistycznych narzędzi.

Pomoc drogowa w dalekiej podróży

Pomoc drogowa sprawdza się również w dalekiej podróży, ponieważ pojawiająca się awaria auta może być dużym problemem. Potęguje go fakt, że będąc daleko od domu nie znamy okolicy oraz zaufanych warsztatów, w których można byłoby fachowo usunąć usterkę. Pomoc drogowa może natomiast odholować auto do domu lub do wskazanego warsztatu.

Podsumowując należy stwierdzić, że skorzystanie z usług pomocy drogowej może być niezbędne w wielu różnych sytuacjach. Nie może zatem dziwić popularność wyszukiwania w Internecie hasła: pomoc drogowa Katowice.