Popularne „Tiramisu” wśród mieszkańców Katowic

Główny biurowiec Silesia Business Park przy ulicy Chorzowskiej to prawdziwe odzwierciedlenie nowoczesnych Katowic. Pierwsze prace budowlane rozpoczęto ponad 10 lat temu. Przez mieszkańców budynki zostały nazwane „Tiramisu”.

Budowa biurowca Silesia Business Park rozpoczęła się dziesięć lat temu, w 2013 roku. Obiekt zaprojektowała pracownia Medusa Group, a realizuje Skanska. Budynek Silesia został oddany do użytku w 2019 roku. Od tego czasu biurowiec, często nazywany przez mieszkańców Katowic „Tiramisu”, całkowicie wkroczył w powierzchnię tej części miasta.

Każdy z 4 budynków składających się na biznes Silesia ma 55 metrów kwadratowych. Znajduje się w nich 12 kondygnacji naziemnych i 12 000 metrów kwadratowych powierzchni biurowej i handlowej. Każdy z nich posiada również certyfikat w systemie LEED na poziomie Gold. Silesia Business Park oferuje 600 miejsc parkingowych, zarówno naziemnych, jak i na 2 poziomach garażu podziemnego.

W wyniku własności, od 2020 roku cały kompleks jest własnością Philippine ISOC Group. Silesia Business Park jest siedzibą takich firm jak PwC, Accenture czy TÜV Rheinland Polska.