Poranna podróż pociągiem z Katowic do Zakopanego

Z głównego dworca w Katowicach, codziennie o godzinie 7.02, rozpoczyna się malownicza podróż pociągiem do Zakopanego. Ta pięciogodzinna i osiemnastominutowa podróż, która kończy się o 12.10, obejmuje przystanki na dziewiętnastu stacjach. Przykładowo, pociąg zatrzymuje się między innymi w takich miejscach jak: Katowice Ligota, Tychy, Pszczyna, Czechowice-Dziedzice, Bielsko-Biała, Żywiec, Jeleśnia, Hucisk, Lachowice, Sucha Beskidzka, Makowie Podhalańskie, Kojszówka, Osielec, Jordanów, Chabówka, Pyzówka, Nowy Targ, Biały Dunajec oraz Poronin.

Z powodu pewnych utrudnień technicznych nie ma możliwości uruchomienia pociągu w pełnej relacji Zakopane – Katowice. Z tego powodu pasażerowie wracający z górskiego odpoczynku do Katowic muszą skorzystać z pociągu operowanego przez PolRegio, który startuje z Poronina o godzinie 16.18. Niemniej jednak Koleje Śląskie zapewniły pasażerów o możliwości korzystania z biletów KŚ na tym odcinku trasy w ramach współpracy z PolRegio.

Oznacza to, że wszystkie bilety wydane przez Koleje Śląskie dla podróży z stacji Poronin lub Zakopane będą uznane i honorowane podczas podróży pociągiem PolRegio. Pociąg ten powinien dotrzeć na dworzec główny w Katowicach o 21.02 według rozkładu jazdy.

Koszt biletu w jedną stronę z Katowic do Zakopanego wynosi 33,25 złotych. Jest to standardowa cena za przejazd na tej trasie.