Przebudowa i modernizacja obiektów sportowych w Katowicach

Katowice, miasto znanie z wielu nowoczesnych infrastruktur, kontynuują swój rozwój poprzez modernizację kolejnych obiektów znajdujących się w kultowej hali sportowo-widowiskowej – Spodku. Właśnie ruszyło postępowanie przetargowe, którego celem jest przebudowa trybun położonych na górze lodowiska oraz znaczne zwiększenie liczby dostępnych miejsc siedzących. Dodatkowo, plany modernizacyjne obejmują również remont dachu sali gimnastycznej, który ma rozpocząć się w najbliższym czasie.

Na uwagę zasługują także inne inwestycje mające na celu ulepszenie funkcjonowania Spodka. Trwają już bowiem postępowania przetargowe na modernizację systemu monitoringu jak i na prace renowacyjne schodów i tarasu lodowiska.

Marcin Krupa, prezydent Katowic, podkreśla szczególne znaczenie hokeja dla tego miasta. Przypomina, że Katowice to ośmiokrotny mistrz Polski w tej dyscyplinie sportu i cieszy się ona nieustanną popularnością wśród mieszkańców. Ta popularność przekłada się na wysokie frekwencje na meczach. Dlatego też podjęta została decyzja o rozbudowie trybun na lodowisku przy Spodku. Po ich przebudowie, liczba miejsc na górnych trybunach zwiększy się z 188 do ponad 600. Dodatkowo, przewiduje się utworzenie specjalnego sektora dla dziennikarzy. Prezydent zaznacza także, że dojście do obiektu będzie możliwe dzięki wyremontowanym schodom.