Przygotowania do sezonu 2023/24 drużyn mistrzów Polski w piłce nożnej i hokeju na lodzie

Mistrzynie Polski w futbolu kobiecym, podczas swoich przygotowań do sezonu 2023/24, zagrały przedostatni mecz kontrolny z Rekordem Bielsko-Biała. Wynik końcowy spotkania to remis 3:3, przy czym w trakcie przerwy GieKSa prowadziła 3:1. Kolejny i zarazem ostatni mecz sparingowy przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych odbędzie się 12 sierpnia przeciwko Slavii Praga. Mecz odbędzie się w Vyskovie o godzinie 14:00.

Podczas trzeciego spotkania nowego sezonu piłkarze zremisowali 1:1 z Motorem Lublin. Do przerwy nasza drużyna prowadziła jednak 1:0. Notatkę prasową dotyczącą tego spotkania można znaleźć pod linkiem TUTAJ. Następny mecz odbędzie się w piątek, 11 sierpnia o godzinie 20:30 przeciwko Wiśle Płock, która ostatnio spadła z ligi.

Siatkarska drużyna wróci do treningów 10 sierpnia. Natomiast hokeiści, którymi są mistrzowie Polski, po rozpoczęciu treningów przed nowym sezonem, postanowili zmienić terminy swoich meczów towarzyskich. Sparing z ukraińskim Sokół Kijów odbędzie się w sobotę 19 sierpnia. Spotkanie zostanie rozegrane w Tychach. Jednocześnie zaplanowany na 30 sierpnia mecz kontrolny z Zagłębiem Sosnowiec został odwołany. Dodatkowo Sam Marklud dołączył do hokejowej drużyny GieKSy.