Przyszłość Katowic: Inwestycje i rozwój urbanistyczny w 2023 roku

Katowice, miasto dynamicznie się rozwijające, doświadczają istotnych zmian w zakresie urbanistyki i inwestycji. W 2023 roku realizowane są liczne kluczowe projekty, których celem jest dalsza modernizacja centrum tego ważnego ośrodka wojewódzkiego oraz zwiększenie jego atrakcyjności. Oto kilka najbardziej znaczących inwestycji, które wpłyną na przekształcenie wyglądu Katowic.

W pobliżu ulicy Moniuszki w Katowicach trwa budowa hotelu o standardzie czterech gwiazdek. Prace nad obiektem ruszyły pod koniec 2019 roku. Planowany budynek będzie się składać z 8 pięter, a w sumie na powierzchni 5500 metrów kwadratowych znajdzie się 97 pokoi. Hotel ma również oferować restaurację z barem, salę bankietowo-konferencyjną oraz strefę fitness. Dodatkowym atutem Qubus Hotel Katowice będzie przytulne lobby oraz zielony taras.

Projekt architektoniczny hotelu powstał w katowickim biurze Czora&Czora Pracownia Architektoniczna, natomiast za aranżację wnętrz odpowiedzialne jest wrocławskie studio MIXD. Zgodnie z tymi projektami, w budowie i wystroju wnętrz obiektu mają być wykorzystane materiały odnawialne i biodegradowalne.

Jednym z innych istotnych projektów jest Pierwsza Dzielnica – rodzinnym kompleks mieszkaniowy położony w sercu Katowic, w okolicy ulic Góreckiego i Dobrowolskiego. Za projekt architektoniczny tego osiedla odpowiedzialna jest pracownia Medusa Group. Mieszkańcy Pierwszej Dzielnicy, spoglądając przez okna swoich domów, będą mogli podziwiać bujną zieleń, a nie zaparkowane samochody.

Oprócz mieszkań na terenie Pierwszej Dzielnicy, w ofercie dostępnych jest również 12 lokali usługowych przeznaczonych do wynajmu. Ich powierzchnia waha się od 28 do 321 metrów kwadratowych, co daje duże możliwości adaptacji dla różnorodnych działalności gospodarczych.