Qubus Hotel Katowice – nowa gwiazda na noclegowej mapie miasta

W samym centrum Katowic, na ulicy Moniuszki, rozpoczął działalność nowy obiekt hotelowy – Qubus Hotel Katowice. Jego atrakcją jest restauracja z wielkim stołem, przy którym może zasiąść aż dziesięciu gości. Właśnie tutaj można posłuchać muzyki płynącej z gramofonu, stojącego w centralnym punkcie hotelu. Cała przestrzeń została zaprojektowana tak, aby łączyć funkcjonalność i estetykę. Wykorzystano naturalne materiały jak drewno oraz światło i sztukę, by stworzyć atmosferę domowego ciepła.

Od pierwszego dnia grudnia, Qubus Hotel Katowice, dumnie prezentujący swoje cztery gwiazdki, otwiera swoje drzwi dla podróżujących. Niezależnie od tego, czy są to goście biznesowi, czy turyści chcący odkrywać uroki aglomeracji śląskiej. Idealna lokalizacja hotelu – zaledwie 300 metrów od rynku i 30 kilometrów od Portu Lotniczego Katowice-Pyrzowice – stanowi dodatkowy atut.

Qubus Hotel w Katowicach składa się z siedmiu pięter i 97 pokoi, z których większość to pokoje dwuosobowe. Wyjątkowość tego miejsca podkreśla przestronna strefa wspólna, która promuje integrację gości i nadaje hotelowi bardziej przytulne, domowe oblicze. Goście mogą tutaj spędzać czas przy restauracyjnym stole, samodzielnie dobierając muzykę do odtworzenia.

Qubus Hotel Katowice charakteryzuje się unikalnym wystrojem wnętrz, gdzie światło, ergonomia, naturalne materiały i sztuka tworzą niepowtarzalną atmosferę. Designerski charakter miejsca wynika z połączenia trendów wnętrzarskich z lat 90-tych XX wieku oraz minimalistycznej nowoczesności. Polska sztuka użytkowa dodaje natomiast całości wyrazistości i charakteru.