Rajskie zakątki blisko domu – odkrywamy Małą Chorwację w pobliżu Śląska

Odkąd Chorwacja stała się jednym z ulubionych miejsc wypoczynku dla naszych rodaków ze względu na przepiękne wybrzeże, urokliwe miasta i niezwykłe krajobrazy, coraz więcej osób marzyło o podobnym miejscu bliżej Polski. Teraz już nie trzeba szukać daleko – „Mała Chorwacja”, czyli Zakrzówek, oddalony jest od Katowic o zaledwie 80 km i od 1 czerwca 2023 roku został udostępniony dla mieszkańców Krakowa oraz podróżnych z dalszych zakątków.

Choć Kraków słynie głównie z bogactwa swojej kultury i architektury, które przyciągają turystów z całego świata, to niewielu ludzi zdaje sobie sprawę z istnienia takiego zakątka jak Zakrzówek. W ramach nowo powstającego Parku Zakrzówek zaprojektowano kąpielisko z pięcioma basenami, plażą, malowniczymi obiektami małej architektury, punktami widokowymi oraz ścieżkami pieszymi i rowerowymi. Całość uzupełniają barierki ochronne oraz schody terenowe. To miejsce naprawdę warto zobaczyć na własne oczy!

Oficjalne otwarcie Parku Zakrzówek miało miejsce 1 czerwca 2023 roku. Jednak warto zwrócić uwagę na tabliczki ostrzegające odwiedzających przed samodzielnym korzystaniem z kąpieliska, gdyż na razie nie ma tam jeszcze ratowników. Planowane jest, że kąpielisko będzie oficjalnie czynne od 22 czerwca do 3 września, przez siedem dni w tygodniu, w godzinach od 10:00 do 18:00. Całe szczęście dla miłośników wodnych atrakcji wstęp na obiekt jest całkowicie bezpłatny.