Awaria na autostradzie A4 w Katowicach

Poranek we wtorek na autostradzie A4 w Katowicach, skierowany w kierunku Wrocławia, został niespodziewanie zakłócony przez poważny wypadek. Ciężarówka nieoczekiwanie zderzyła się z barierą energochłonną i znalazła się na drugim pasie ruchu, blokując go kompletnie.

Nieszczęśliwe zdarzenie miało miejsce 27 czerwca, dokładnie o 5:09 rano. Kierujący ciężarówką niespodziewanie stracił kontrolę nad swoim pojazdem z powodów, które nadal nie są do końca jasne. Pojazd uderzył w barierę energochłonną z taką siłą, że przerwał ją i przesunął się na przeciwny pas jezdni. Ten incydent spowodował całkowite zamknięcie autostrady A4 skierowanej w kierunku Wrocławia. Kierowca, który ucierpiał w wyniku tego wypadku, został natychmiast przewieziony do szpitala.

Stan obecny nadal jest krytyczny, ponieważ pas w kierunku Wrocławia pozostaje zablokowany. Istnieje gigantyczny korek, który sięga aż do skrzyżowania Murckowskiego. Jak informują odpowiednie służby, samochody są przekierowywane za pomocą tzw. pasów łącznikowych. Nie jest jeszcze wiadomo, jak długo te trudności potrwają.