Rekordowy luty w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice: ponad 300 tys. pasażerów

Według danych prasowych, Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice zawitał w lutym rekordową liczbę pasażerów wynoszącą ponad 300 tysięcy. Taki wynik oznacza, że port ten zanotował wzrost ruchu pasażerskiego o 15% w porównaniu do poprzedniego rekordowego lutego z 2020 roku, kiedy to odprawił 265 tysiące podróżnych.

Piotr Adamczyk, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach, poinformował, że w lutym bieżącego roku port obsłużył dokładnie 303,9 tysiąca pasażerów. W tym samym czasie na lotnisku odbyło się 2588 operacji startu i lądowania samolotów.

Z regularnej siatki połączeń lotniczych korzystało 203,7 tysiąca podróżnych, co stanowi wzrost o 6,2% (12 tysięcy więcej) w odniesieniu do danych z lutego 2023 roku. Obsługujące port linie lotnicze to: Wizz Air, Ryanair, PLL LOT oraz Air Dolomiti działające zleceniu Lufthansy. Najczęściej wybieranymi destynacjami w lutym 2024 roku były: Dortmund, Londyn-Stansted, Londyn-Luton, Ateny i Abu Zabi.

W lutym br. ruch czarterowy odnotował znaczący wzrost. Linie lotnicze z i do Pyrzowic przewiozły 99,3 tysiąca osób, co oznacza wzrost o 71,1% rok do roku (41,3 tysiące więcej). Najbardziej pożądane kierunki czarterowe to: Hurghada, Marsa Alam, Sharm El Sheikh, Zanzibar oraz Antalya.