Rekordowy październik na lotnisku w Katowicach z ponad pół milionem odprawionych pasażerów

Październik 2023 to wyjątkowy czas dla katowickiego portu lotniczego, który przekroczył próg pół miliona obsłużonych podróżnych. Ten wynik, wynoszący konkretnie 500,2 tysiąca pasażerów, stanowi rekord dziesiątego miesiąca w całej historii lotniska. To znaczące zwiększenie o 96,8 tysiąca osób, czyli wzrost o 24 procent, w porównaniu do identycznego okresu roku 2022 – takie dane podało Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze, instytucja zarządzająca Katowice Airport.

Ten rekordowy październik przebił poprzednie osiągnięcie lotniska z października ubiegłego roku, kiedy to odprawiło ono 403 tysiące pasażerów.

Wśród regularnych połączeń obsługiwanych przez linie lotnicze takie jak Wizz Air, Ryanair, PLL LOT i Air Dolomiti/Lufthansa korzystało w ubiegłym miesiącu aż 270,6 tysiąca podróżnych. To oznacza wzrost o 19,2 tysiąca osób (plus 7,7 procent) w porównaniu z tym samym okresem w 2022 roku. Najbardziej popularne cele podróży to Dortmund, Londyn-Luton, Londyn-Stansted, Frankfurt i Eindhoven.

Z kolei z lotów czarterowych, realizowanych przez biura podróży, skorzystało 228,3 tysiąca pasażerów. To aż o 77,4 tysiąca więcej (plus 51,3 procent) niż w październiku 2022 roku. Antalya, Hurghada, Marsa Alam, Szarm el-Szejk i Rodos okazały się być najbardziej upodobanymi kierunkami dla podróżnych korzystających z lotów czarterowych.