Rekultywacja zieleni miejskiej: Siedem kasztanowców na ul. Stawowej w Katowicach

Miejski deptak przy ulicy Stawowej w Katowicach, który w ciągu ostatnich lat stracił swoją zieloną okrasę, stanie się domem dla siedmiu kasztanowców. Zakład Zieleni Miejskiej podjął decyzję o wzbogaceniu tego obszaru o drzewa, na podstawie preferencji mieszkańców wyrażonych za pośrednictwem tzw. zielonego budżetu katowickiego.

Informacje przekazane przez urząd miasta w czwartek ujawniają, że na ul. Stawowej posadzonych zostanie siedem czerwonolistnych kasztanowców. Drzewa te, mierzące blisko 4 metry wysokości, spośród których prawie 2 metry stanowi korona, będą ozdobą tej części miasta. Każde z nowo posadzonych drzew ma obwód pnia wynoszący 18-20 cm. Kasztanowce te mogą dorosnąć do wysokości 12-15 m i są znane z pięknych ciemnozielonych liści oraz różowych kwiatów o subtelnej woni, które pojawiają się w maju.

Proces sadzenia tych potężnych drzew wymagał odbrukowania wyznaczonych miejsc oraz wymiany podłoża. Drzewa zostały rozmieszczone w sposób zapewniający bezpieczną odległość od infrastruktury podziemnej i latarni ulicznych. Każde z nich będzie miało osobny klomb, który zostanie otoczony trawami. Dookoła klombów zostaną zamontowane 14-centymetrowe obrzeża wykonane z kamienia.