Remont torowisk wpływa na komunikację miejską w Katowicach i Chorzowie

Mieszkańcy Katowic oraz Chorzowa, którzy zamierzają korzystać z komunikacji miejskiej podczas najbliższego weekendu czy w nocy w przyszłym tygodniu, muszą liczyć się ze zmianami w rozkładach jazdy tramwajów. Powodem wprowadzenia modyfikacji są prowadzone prace budowlane. W związku z tym, już w najbliższy weekend ruch tramwajowy zostanie zawieszony wzdłuż ulicy Chorzowskiej na odcinku pomiędzy Rondem w Katowicach a pętlą przy Stadionie Śląskim.

Przez 10 kolejnych nocy mieszkańcy będą musieli zmierzyć się z przerwami w kursowaniu tramwajów na trasie między Rynkiem w Katowicach a zajezdnią w Chorzowie Batorym. Przyczyną takiego stanu rzeczy są prace torowe, które będą realizowane na placu Wolności.

Odpowiedzialna za przeprowadzenie prac na katowickich i chorzowskich torowiskach spółka Tramwaje Śląskie rozpocznie remonty już w ten weekend. Planowane jest ich prowadzenie głównie w porze nocnej, aby jak najmniej utrudnić życie mieszkańców obu miast. Niemniej jednak, niektóre zmiany w rozkładach jazdy tramwajów będą nieuniknione.