Remont wiaduktu kolejowego linii 142 paraliżuje ruch na ulicy Tadeusza Kościuszki w Katowicach

Zgodnie z informacją, jaka została przekazana przez katowicki magistrat, fragment ul. Tadeusza Kościuszki (DK 81) zostanie zamknięty dla ruchu drogowego od nocy sobotniej do niedzielnej, to jest od 6 do 7 lipca. Przyczyną jest prace remontowe na wiadukcie kolejowym linii 142, który znajduje się nad arterią drogową.

Wiadukt, który jest obecnie poddawany renowacji, umiejscowiony jest między skrzyżowaniem z ul. Kolejową a rondem na ul. Armii Krajowej.

Według planu, utrudnienia dla kierujących samochodami oraz pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej rozpoczną się o godzinie 21:00 w sobotę i mają potrwać do godziny 7:00 w niedzielę.

Kierowcy podróżujący w stronę Skoczowa, będą zmuszeni skorzystać z objazdu poprzez ulice Kolejowa, Zygmunta Waltera-Jankego i Armii Krajowej. W przypadku kierowców zmierzających ku centrum Katowic, trasa objazdu będzie przebiegać w przeciwnym kierunku.

Autobusy komunikacji miejskiej będą mogły przemieszczać się po zamkniętym odcinku drogi, pod warunkiem że zostaną przeprowadzone przez osoby uprawnione do kierowania ruchem, jak to zapewnia magistrat.

Zamknięcie odcinka ul. Tadeusza Kościuszki jest konieczne dla przeprowadzenia prac związanych z demontażem przęsła wiaduktu kolejowego. W późniejszym etapie, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., będące wykonawcą inwestycji, będzie musiało ponownie zamontować przęsło. To oznacza, że konieczne będzie wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu o podobnym charakterze – taką informację przekazał Urząd Miasta Katowice.