Zasłabnięcie kierowcy na katowickim odcinku A4 wymagało zaangażowania służb ratowniczych

Zdarzenie, które miało miejsce na fragmencie autostrady A4 prowadzącej z Katowic do Krakowa, dokładnie 6 lipca, sobotę, stanowiło zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn, jeden z kierujących pojazdami stracił przytomność. Na miejscu zdarzenia natychmiast pojawiły się odpowiednie służby interwencyjne, a droga została tymczasowo zablokowana.

Policja potwierdziła już wznowienie ruchu na wspomnianym odcinku, jednakże przypomniała, że po podobnych incydentach mogą jeszcze przez pewien czas występować różnego rodzaju utrudnienia.

Szczegółowy czas zdarzenia to godzina 12:30, jak wspomniano wcześniej miało ono miejsce w sobotę, 6 lipca. Kierowca stracił przytomność na autostradzie A4 na odcinku prowadzącym do Krakowa, konkretnie w pobliżu Centrum Handlowego 3 Stawy (338,5 km). Na miejscu natychmiast zjawiły się wszystkie służby ratunkowe, włącznie ze śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Policja podkreśliła, że nie jest to typowy wypadek drogowy. Kierowca po prostu zasłabł. Dwa inne pojazdy zostały zatrzymane na drodze, aby udzielić nieprzytomnemu mężczyźnie pierwszej pomocy. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR, a personel medyczny rozpoczął natychmiastową reanimację poszkodowanego.