Renowacja obszaru przy stawie Kajakowym w Parku Leśnym w Katowicach nabiera tempa

Obszar wokół stawu Kajakowego, który jest częścią katowickiego Parku Leśnego, jest obecnie poddawany intensywnym pracom renowacyjnym. Te działania zostały zapoczątkowane w marcu obecnego roku na polecenie miejskiego Zakładu Zieleni i mają na celu gruntowną rewitalizację popularnego miejsca spotkań mieszkańców, znanego jako krąg taneczny. Przewiduje się, że ukończenie prac i udostępnienie odnowionej przestrzeni publicznej nastąpi w pierwszej połowie nadchodzącego roku.

Już wkrótce, począwszy od przyszłego roku, lokalna społeczność będzie miała możliwość spędzania swojego wolnego czasu na świeżym powietrzu w odnowionym kręgu tanecznym, który znajduje się w parkowej Dolinie Trzech Stawów i który obecnie przechodzi serię znaczących zmian i ulepszeń.

Prace renowacyjne prowadzone przy stawie Kajakowym w Dolinie Trzech Stawów są już na zaawansowanym etapie. Dotychczasowe prace obejmowały instalację betonowych elementów widowni oraz przygotowanie fundamentów pod gabiony, specjalne kosze zapełnione kruszywem. Kolejnym ważnym krokiem było budowa palisady otaczającej przyszłą scenę. Na kolejnych etapach prac zaplanowano wybudowanie schodów i sceny, a także przebudowę ścieżki prowadzącej do nich.