Rozpoczyna się sezon roweru miejskiego

1 kwietnia Katowice uruchomią największą w regionie wypożyczalnię rowerów miejskich. Jeszcze w tym roku stolica województwa śląskiego rozpocznie budowę i projektowanie nowej infrastruktury rowerowej o łącznej wartości ponad 28 mln zł.

„To już kolejny, dziewiąty rok funkcjonowania systemu rowerów miejskich w Katowicach, który cały czas cieszy się dużą popularnością. W ubiegłym roku odnotowaliśmy ponad 200 tys. wypożyczeń, co było wynikiem zbliżonym do czasu sprzed pandemii COVID-19. Podobnie jak w latach poprzednich tegoroczny sezon roweru miejskiego wystartuje 1 kwietnia, a system będzie dostępny dla mieszkańców na dotychczasowych zasadach. W III kwartale br. planowane jest uruchomienie systemu roweru metropolitalnego, jednak zanim to nastąpi chcemy dać możliwość korzystania z roweru miejskiego naszym mieszkańcom, dlatego wyłoniliśmy własnego operatora systemu w Katowicach”. – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

W ramach katowickiego systemu wypożyczalni rowerów miejskich „City by Bike” od 1 kwietnia br. dostępnych będzie ponad 1000 rowerów, w tym 20 cargo. (Do każdego roweru towarowego dostępna jest bardzo duża ilość kompletów pasów.) Zleceniobiorcy są również zobowiązani do zakupu części potrzebnych do obsługi i naprawy roweru.