Rozwój infrastruktury zdrowotnej w Katowicach: Tężnia solankowa i ogród sensoryczny

Na skrzyżowaniu ulic Tysiąclecia i Mieszka I w Katowicach trwają prace związane z budową tężni solankowej oraz ogrodu sensorycznego. Inwestycja znajduje się obecnie na zaawansowanym etapie realizacji, a konstrukcja tężni została już wzniesiona i aktualnie pokrywana jest tarniną. W następnych fazach prac budowlanych, ekipy będą się koncentrować na rozbudowie przyległego ogrodu sensorycznego. Projekt powstaje dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego Katowic 2020.

Wraz z finalizacją inwestycji na osiedlu Tysiąclecia w Katowicach, mieszkańcy zyskają dostęp do drugiej tężni solankowej w mieście. Obiekt ten ma istotne znaczenie dla zdrowia i dobrostanu społeczności lokalnej.

Michał Szafraniec, rzecznik prasowy Zakładu Zieleni Miejskiej w Katowicach, podkreśla duże zainteresowanie tego rodzaju obiektami wśród mieszkańców oraz korzyści zdrowotne płynące z ich użytkowania. Przykładem może być pierwsza katowicka tężnia solankowa, zlokalizowana w Parku Zadole, która cieszy się ogromną popularnością wśród zwiedzających. W jej okolicy obecnie można zauważyć więcej osób niż w pozostałych częściach parku. To świadczy o tym, że tego rodzaju obiekty są potrzebne i pożądane przez lokalną społeczność, a ich wpływ na zdrowie jest niepodważalny.