IV edycja charytatywnego biegu wspierającego Dom Aniołów Stróżów w Katowicach

Po raz kolejny, to już czwarta edycja, uczestnicy biegu oraz osoby spacerujące pokonali 5-kilometrową trasę, aby wesprzeć działalność katowickiego Domu Aniołów Stróżów. Niedzielne wydarzenie o charakterze charytatywnym przyczyniło się do zgromadzenia środków finansowych na rzecz realizacji projektu „Anielskie Wakacje” – codziennych zajęć dla dzieci z domu, wraz z organizacją wycieczek i wyjść do interesujących miejsc.

W ramach imprezy każdy z uczestników mógł nabyć pakiet startowy, który stanowił symboliczną cegiełkę na rzecz wsparcia podopiecznych Domu Aniołów Stróżów. Organizatorzy przygotowali trzy różne biegi dla najmłodszych oraz główną trasę o długości 5 km. Uczestnicy mogli liczyć na wiele nagród w przeróżnych kategoriach, medale upamiętniające wydarzenie, słodycze, gadżety oraz uczestniczyć w ogromnym pikniku z okazji Dnia Dziecka – informowała Monika Bajka, prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Dom Aniołów Stróżów”.

Dzieci miały do pokonania dystanse odpowiednie do swojego wieku – 200 m dla przedszkolaków, 600 m dla dzieci w wieku 7-10 lat oraz 850 m dla uczestników w przedziale wiekowym 11-14 lat. W tych kategoriach zarejestrowało się odpowiednio 102, 70 oraz 44 dzieci. Do wspólnego biegu lub marszu na dystansie 5 km zgłosiła się imponująca liczba aż 395 osób!