Sejm Śląski otwarty dla zwiedzających – setna rocznica od rozpoczęcia budowy tej historycznej struktury

Gmach Sejmu Śląskiego, pod zarządem Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, zostaje udostępniony dla publiczności, zarówno mieszkańców jak i turystów. Wśród wielu okazji do zapoznania się z tym monumentalnym obiektem znajdzie się Noc Muzeów. W 2021 roku przypada setna rocznica od momentu kiedy położono pierwszy kamień w fundamentach tego budynku.

Marek Wójcik, wojewoda śląski, podkreśla znaczenie tego miejsca dla regionu. Jego zdaniem, każdy mieszkaniec Śląska powinien mieć szansę bliżej poznać ten ważny element lokalnej historii.

Wśród gości zwiedzających gmach znajdował się Kamil Jasek, reporter Radia Katowice. Rozmawiał on na temat historii i tajemnic tego imponującego budynku z Darią Czarnecką, reprezentującą biuro wojewody śląskiego.

Jednocześnie, przypada 95. rocznica pierwszego publicznego zwiedzania Sejmu Śląskiego. Odbyło się ono w 1929 roku, jeszcze przed oficjalnym otwarciem gmachu, na które zaproszono wówczas dziennikarzy. W związku z tym wydarzeniem, reporterzy po raz kolejny mieli okazję zgłębić historię i tajemnice tej istotnej budowli w Katowicach.