Sezon remontów na kolejkach górskich w Beskidach

Rozpoczęcie sezonu jesiennego przynosi ze sobą konieczność przeprowadzenia konserwacji na beskidzkich kolejach linowych. Już w najbliższy poniedziałek ekipy remontowe rozpoczną swoją pracę, skupiając się na utrzymaniu napędów, lin i kanap kolejki prowadzącej na szczyt Czantoria w Ustroniu. Niedługo potem podobne działania zostaną również podjęte na kolejkach linowych prowadzących na Żar w Międzybrodziu Żywieckim oraz Mosorny Groń w Zawoi.

Proces konserwacji kolejki na Czantorię, jednego z najpopularniejszych celów turystycznych w Beskidzie Śląskim, zakończy się 23 listopada, jak poinformował PAP jej właściciel. Pomimo prac konserwacyjnych, kolejka na Czantorię będzie nadal dostępna dla turystów w weekendy.

Polskie Koleje Linowe planują przeprowadzić konserwację kolejki linowo-terenowej na Żar w Międzybrodziu Żywieckim od 23 października do końca tego miesiąca. Natomiast w Zawoi, prace konserwatorskie na kanapie prowadzącej na Mosorny Groń będą prowadzone w listopadzie – od 13 do 30 dnia miesiąca.

Jeszcze nie wyznaczono terminów obowiązkowych przeglądów przez pozostałych właścicieli kolejek, w tym gondoli na Szyndzielnię w Bielsku-Białej i kanap na Skrzyczne. Wszystko wskazuje na to, że te prace również zostaną przeprowadzone najprawdopodobniej w listopadzie.